— "Людей може об’єднати усвідомлення національної ідентичності. Коли ми об’єднані — легко говорити про культуру, економіку, політику"

en

8 квітня 2014, 17:42

У суботу, 12 квітня 2014 року о 12:00 в рамках IV Міжнародного фестиваль «Книжковий арсенал» відбудеться презентація автобіографічної книги третього президента України Віктора Ющенка «Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті».

Книжка вийшла у видавництві «Фоліо». Літературний запис і упорядкування здійснив історик і журналіст Олександр Зінченко.

«Недержавні таємниці» — це щира розмова третього Президента України Віктора Ющенка про приватні сторінки біографії від самого дитинства, про невідомі деталі позалаштункової української політики, про оцінки новітньої історії і наслідки тягаря радянського минулого, про те, як і чому змінювалася Україна.

«60 років з тисячолітньої української історії мені вдалося спостерігати з різних позицій: з точки зору малого хлопця-підпаска сільської череди, звичайного тернопільського студента, радянського прикордонника, голови Національного банку, прем’єр-міністра та Президента незалежної Української держави.

Це були 60 років усвідомлення помилок минулого, роботи над тими помилками та спроб звільнення від їх тягаря. Вочевидь, Прем’єр чи Президент часто не може говорити вголос про свої емоції, мотиви деяких вчинків та реакції на ті чи інші виклики. Усі вони довго залишаються приватними таємницями, яких у свій час не варто демонструвати, але потім вони не повинні перетворитися на білі плями історії», - зазначає Віктор Ющенко у передмові.


Теги: Анонс