— "Економіка — наслідкова; щоб досягти в ній успіхів, слід вирішити стратегічне завдання — становлення нацїі"

en

24 жовтня 2011, 14:40

На відкритті МКФ «Молодість» Віктор Ющенко нагородив сценариста Рустама Ібрагімбекова

22 жовтня 2011 року в Києві урочисто відкрився 41-й міжнародний кінофестиваль «Молодість». В церемонії, що пройшла у приміщенні кінотеатру «Київська Русь», взяли участь Третій Президент України (2005-2010), почесний президент КМКФ «Молодість» Віктор Ющенко та Голова Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» пані Катерина Ющенко.

Віктор Ющенко, за традицією, вручив почесного Скіфського оленя – нагороду, якою щороку нагороджуються видатні діячі українського і світового кіномистецтва за видатні досягнення у сфері кіно. Цього року почесну нагороду отримав відомий сценарист Рустам Ібрагімбеков. Саме його сценарії постали в основі таких відомих стрічок, як «Біле сонце пустелі», «Побачити Париж і померти», «Сибірський цирульник», «Схід-Захід» та багатьох інших.

Незмінний директор «Молодості» Андрій Халпахчі розповів про програму цьогорічного фестивалю та представив членів міжнародного журі. Цьогоріч до його складу увійшли знані кінодіячі з Франції, Угорщини, Чехії, Росії. Голова журі – українська письменниця Оксана Забужко.

У церемонії також взяв участь легендарний польський режисер Єжі Гофман. Він особисто представив українським глядачам свій новий фільм «Варшавська битва. 1920». Саме цими фільмом відкрилася 41-ша «Молодість». «Варшавська битва. 1920» – перший польський фільм, знятий у форматі 3D, – оповідає історію цієї події, також відомої під назвою «Диво на Віслі». Головні ролі у цій історичній кінодрамі зіграли відомі польські й російські актори – Даніель Ольбрихський, Богуслав Лінда, Гражина Шаполовська, Олександр Домогаров, Ольга Кабо, Наталя Урбанська.

41-й міжнародний кінофестиваль «Молодість» пройде з 22 по 30 жовтня 2011 року. Нинішній фестиваль обіцяє бути не таким вражаючим за масштабами, як минулий, ювілейний, але не менш насиченим подіями і цікавими сюрпризами. За словами Андрія Халпахчі, цьогорічна «Молодість» не переобтяжена занадто великою програмою – основна увага зосереджена на якісному кіно і приємних сюрпризах, які порадують справжніх кіногурманів.

Основна конкурсна програма, де кіномитці зі своїми новими шедеврами змагаються за Скіфського оленя – Гран-при Київського кінофестивалю, – традиційно складається з трьох частин. В конкурсі борються студентські фільми (26), дебютні короткометражні (23) та повнометражні роботи (12). За словами організаторів, відбірковій комісії довелося переглянути 198 надісланих картин, з яких обрали достойних.

Окрім основної конкурсної частини, є велика позаконкурсна програма і ще кілька спеціальних проектів та подій. Зокрема, за словами Андрія Халпахчі, цікавими будуть програма Польської школи анімації, польське документальне кіно, нове російське кіно, франкомовне й німецькомовне кіно, скандинавська панорама.

Традиційно на глядачів чекають довгі ночі короткого метру (цього року їх презентують найрозвинутіші представники європейського кінематографу – Німеччина та Франція), і ціла низка ретроспектив за участі найвідоміших зірок світового кіно.

30 жовтня, під час церемонії закриття фестивалю і нагородження переможців, Фонд «Україна 3000» вручить відзнаку «За розвиток українського кіномистецтва» – нею, починаючи з 2003 року, нагороджуються видатні кінодіячі, які зробили значний внесок у розвиток українського кіно.

Теги: МКФ "Молодість", Ющенко, Ібрагімбеков