— "Економіка — наслідкова; щоб досягти в ній успіхів, слід вирішити стратегічне завдання — становлення нацїі"

en

19 жовтня 2011, 14:43

Ющенко: Підписанням зони вільної торгівлі з СНД Україна закрила для себе двері в торговельний союз з Європою

Лідер «Нашої України», Президент України (2005-2010) Віктор Ющенко вважає, що підписанням зони вільної торгівлі з СНД Україна закрила для себе двері в торговельний союз з Євросоюзом. Про це він сказав сьогодні в інтерв’ю журналістам.

«Так, як Харківські угоди закрили нашу безпекову інтеграцію до Європи, так і Санкт-Петербурзькі угоди закривають нашу інтеграцію до Європейського торговельного простору», - сказав Ющенко. Він висловив жаль, що Україна пішла на цей крок в момент, коли була найближче до створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом.

При цьому він підкреслив, що як економіст може стверджувати, що на одній території двох зон вільної торгівлі існувати не може. «Тепер у грудні Україна ще може підписати політичну асоціацію з ЄС, але вже без ЗВТ», - сказав Ющенко.

Він називає це неправильним кроком, оскільки європейський ринок для України є набагато перспективнішим, ніж російський. За його словами, далі, ніж зараз Україна присутня на російському ринку, її вже ніхто не пустить, в той час як ринок ЄС відкритий для України лише на 3-4% і є великий потенціал для подальшого просування.

«Україна для себе закрила двері для створення ЗВТ з ЄС і в основі лежать газові угоди 2009 року», - сказав Ющенко. Він не виключає, що після цього буде стояти питання про входження України до митного, а потім і валютного союзу, здача української ГТС, і лише після цього Україна отримає знижку на газ. «Газова угода (2009 року) стала тим ключем, який глибоко поранив зовнішню і внутрішню політику України», - сказав він додавши, що це угода є кремлівським сценарієм капітуляції України. «Газова залежність - це Ахіллесова п’ята зовнішньої політики України і московська угода принесла найбільш досконалий кремлівський проект», - сказав Ющенко.

Як відомо, 18 жовтня в ході засідання глав урядів країн СНД у Санкт-Петербурзі було підписано угоду про створення зони вільної торгівлі.

Теги: Ющенко, Україна-Росія, СНД, економіка