— "Вважаю, що роз’єднати Україну з кожним роком усе важче"

en

Скульптурний проект Інституту Віктора Ющенка
«Правда рятує од смерті»


Інститут Віктора Ющенка ініціює встановлення меморіальних скульптур із каменю на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили».

Упорядкування території меморіалу та встановлення скульптур стануть першими кроками у створенні в межах Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» масштабного міжнародного музейно-меморіального комплексу світового рівня.

В рамках проекту молодими українським скульпторами з усіх куточків України буде виготовлено скульптури, які встановлять на території меморіалу з метою увічнення пам’яті жертв воєн, депортацій та політичних репресій в Україні.

Скульптури відображатимуть основну тему цього проекту, задану словами з Біблії «Правда рятує од смерті» (Приповістки Соломона,10:2 / Біблія в перекладі П.Куліша та І.Пулюя, 1871).

До проекту вже долучилися представники трьох художніх академій України – Львівської, Київської та Харківської.

Усі українські митці, хто хотів би на безоплатній основі приєднатися до цієї ініціативи, можуть звернутися до Інституту Ющенка до 15 серпня цього року за телефоном: (044) 590-57-33.

Камінь для скульптур (пісковик з Вінницької області) та необхідні інструменти безкоштовно надаються ініціаторами проекту.

Довідково:

У Биківнянському лісі під Києвом розташовується одне з найбільших місць поховань жертв масових політичних репресій.

За даними науковців, у 1937–1941 роках у Биківні органами НКВС було таємно поховано понад 100 тисяч осіб, представників більше 40-ка національностей, репресованих комуністичною владою. Тут лежить цвіт суспільства – духовенство, науковці, лікарі, військові, державні і громадські діячі.

Найстрашніше, що більшість з цих безіменних могил – це поховання мирного часу, результат свідомого винищення тоталітарним режимом цвіту української нації.

Крім того, у цій землі знайшли свій останній притулок тисячі захисників Києва, загиблих під час Київської оборонної операції.